Polyuretanové pryskyřice

Základními složkami injekčních systémů na bázi polyuretanových pryskyřic jsou polyisokyanát (MDI) a polyol, který svými přísadami určuje výsledné vlastnosti konkrétního typu polyuretanové pryskyřice. Obě složky se dávkují v objemovém poměru 1 : 1 pomocí speciálního injekčního čerpadla. Složky jsou dopravovány odděleně až k místu aplikace, kde dojde k jejich promíchání a následně k chemické reakci. Jejím výsledkem je vznik polyuretanové pryskyřice.

CarboPur WF

Velmi rychle reagující dvousložková injekční pryskyřice. Je určena pro zpevňování hornin, zemin a stavebních konstrukcí a utěsňování průsaků vod a plynů. Pryskyřice je použitelná při teplotě injektovaného prostředí až do – 15 °C. Je certifikována pro použití ve styku s pitnou vodou.


CarboPur WFA

Velmi rychle reagující dvousložková injekční pryskyřice. Je určena pro zpevňování hornin, zemin a stavebních konstrukcí a utěsňování průsaků tlakové vody a plynů. Pryskyřice je použitelná při teplotě injektovaného prostředí až do – 25 °C. Je certifikována pro použití ve styku s pitnou vodou.


CarboPur WT

Ihned reagující dvousložková injekční pryskyřice, určená pro zastavení a utěsnění silných průsaků vod a vody proudící pod tlakem. Je certifikována pro použití ve styku s pitnou vodou.


CarboPur WX

Pomalu reagující dvousložková injekční pryskyřice. Je určená pro utěsňování přítoků vody z horninového masivu a zpevňování horninového prostředí ve zvodnělých zónách, sanaci betonových a zděných konstrukcí injektáží. Je možno ji využít pro upínání lepených typů kotevních prvků v prostředí obsahujícím pouze malé množství vody.
Vyznačuje se dlouhou dobou reakce v suchém prostředí, na styku s vodou významně urychlenou. Použitelná při teplotách 0 - 40°C.


CarboStop 41 - CarboAdd 41

S vodou rychle reagující jednosložková hydrofobní polyuretanová pryskyřice s velmi nízkou viskozitou při aplikaci. Separátní katalyzátor umožňuje nastavení doby reakce v závislosti na teplotě prostředí a okolních podmínkách. Tvoří tuhou pěnu s nízkým stupněm napěnění a je určena ke zpevnění a utěsnění jemnozrnných zvodnělých zemin, injektáži rozvolněných hornin a injektáži porézních struktur. Neobsahuje fluorované a chlorované uhlovodíky ani rozpouštědla. Použitelná při teplotách prostředí v rozmezí 5 – 40 °C.


CarboStop 101 - CarboAdd 101

S vodou rychle reagující jednosložková hydrofobní polyuretanová pryskyřice s nízkou viskozitou při aplikaci. Separátní katalyzátor umožňuje nastavení doby reakce v závislosti na teplotě prostředí a okolních podmínkách. Tvoří tvrdou pěnu a je určena k utěsnění trhlin a spár stavebních konstrukcí a injektáži porézních struktur. Neobsahuje fluorované a chlorované uhlovodíky ani rozpouštědla. Použitelná při teplotách prostředí v rozmezí 5 – 40 °C.


CarboStop 401 - CarboAdd 401

S vodou rychle reagující, jednosložkové polyuretanové pryskyřice se separátním akcelerátorem, který umožňuje nastavit dobu reakce. Pryskyřice řady CarboStop 401 tvoří pružnou pěnu, která je určena k utěsnění trhlin a spár stavebních konstrukcí a k injektáži porézních struktur. Neobsahují fluorované a chlorované uhlovodíky ani rozpouštědla. Jsou použitelné při teplotách prostředí v rozmezí 5 – 40 °C.


CarboCrackseal H

Pomalu reagující, trvale pružná a vysoce elastická dvousložková polyuretanová pryskyřice s nízkou viskozitou při aplikaci. Používá se k vyplňování, utěsňování a pružnému spojení trhlin a spár ve stavebních konstrukcích.
CarboCrackseal H velmi dobře ulpívá na suchém i vlhkém betonu. Má vynikající přídržnost na běžných stavebních materiálech a vysokou odolnost proti dotržení. Je použitelný při teplotách prostředí v rozsahu 6 – 40 °C.


CarboCrackseal EP

Rychle reagující, trvale pružná a vysoce elastická dvousložková polyuretanová pryskyřice s nízkou viskozitou při aplikaci. Používá se k vyplňování, utěsňování a pružnému spojení trhlin a spár ve stavebních konstrukcích, např. z betonu, přírodního kamene nebo cihel.
Je testována a schválena pro jedno- nebo dvousložkový způsob aplikace jako výplňová hmota trhlin a spár. Použitelná při teplotách 6 – 40 °C.


Ongrosil 016

Rychle reagující, napěňující dvousložková polyuretanová injekční pryskyřice se sníženým stupněm hořlavosti. Ongrosil 016 je speciálně vyvinut pro sanace porušených stropů z prvků HURDIS. Pryskyřice se vyznačuje dobrou přídržností ke všem stavebním materiálům.


Organicko-minerální hmoty

Organicko-minerální hmoty tvoří skupinu materiálů aplikovaných především v podzemním stavitelství a geotechnice.
Organicko-minerální hmoty při styku s vodou nebo s přirozenou vlhkostí nenapěňují. Díky tomu nemá přítomnost vody v injektovaném prostředí žádný vliv na mechanické parametry výsledné hmot. Tato charakteristická vlastnost je využívaná u materiálů určených pro kotevní práce nebo zpevňování horninového prostředí.
Organicko-minerální hmoty tvořící během chemické reakce pěnu jsou specifickou skupinou materiálů určenou pro dočasnou stabilizaci a vyplnění volných prostor.
Organicko-minerální hmoty nabízejí jednoduché zpracování pomocí čerpadel s poměrem dávkování složek je 1:1.

Geoflex

Rychle reagující nepěnící dvousložková elastifikovaná injekční pryskyřice s výbornou přilnavostí k hornině a stavebním materiálům. Je určena pro zpevnění horninového masivu, stavebních konstrukcí a pro upínaní kotevních prvků lepením. Vzhledem k rychlosti chemické reakce je Geoflex klasifikován jako okamžitě únosný.


GeoFoam

Rychle reagující, silně pěnící dvousložková organicko-minerální pryskyřice se zvýšenou odolností proti ohni. Je určena pro rychlé vyplňování kaveren a nadvýlomů při výstavbě tunelů, podzemních děl, apod., a to i v místech s velkými přítoky tlakové vody. Je určena pro zpevňování a utěsňování rozvolněných hornin a vyplňování volných prostor v podzemních dílech. Použitelná při teplotách prostředí v rozmezí 2 – 40 °C a má snížený stupeň hořlavosti.


WilkitFoam T

Rychle reagující, silně expandující výplňová pěna, neobsahující fluorované a chlorované uhlovodíky a halogeny. WilkitFoam T je možno aplikovat při teplotách prostředí v rozmezí 5 – 40 °C. Pěna je určena zejména pro rychlé vyplňování volných prostor a nadvýlomů, dočasné zpevnění a utěsnění hornin nebo zemin.
Výsledný produkt není rozpustný ve vodě ani ve zředěných kyselinách a je neutrální vůči podzemním vodám.


Ostatní pryskyřice

Materiály zařazené do této skupiny jsou využívány ve zvláště složitých případech injektáže - pro zpevňování hornin a nesoudržných zemin, k omezení a zastavení přítoků vod, k utěsňování trhlin a vyplňování rozsáhlých dutin a kaveren, sanaci trhlin a prasklin ve stavebních konstrukcích, těsnění tekoucí vody v hrázích a stavebních konstrukcích vodních děl a mnoho dalších použití.

CarboEpox

Dvousložková epoxidová pryskyřice s velmi nízkou viskozitou, určená k injektážím betonových konstrukcí, a to i ve vlhkém prostředí. Je schválena pro použití ve styku s pitnou vodou. Pryskyřice je použitelná při teplotách povrchu konstrukce v rozmezí 10 – 40 °C.
Není vhodná pro aplikaci v prostředí s tekoucí vodou a do trhlin namáhaných dynamickým zatížením.



Metakrylátové gely

Pružné gely s řiditelnou dobou reakce, jejichž počáteční viskozita je blízká viskozitě vody. Mají vynikající penetrační a těsnicí schopnosti. Jsou určeny k utěsňování cihelného zdiva, utěsňování trhlin v betonových konstrukcích nebo k plošné ochraně stavebních konstrukcí pod úrovní terénu proti působení zemní vlhkosti, variantně i pro dočasné utěsnění a stabilizaci zemin. Svůj flexibilní charakter si zachovávají i po vyschnutí. Nemají korozivní účinky. Mohou se zpracovávat jedno- nebo dvousložkovými čerpadly.

CarboCryl Hv

Těsnicí, pružný dvousložkový injekční metakrylátový gel s hydrofilními vlastnostmi. Je určen pro injektáž trhlin betonových konstrukcí, injektáž těsnicích stěn, injektáž zdiva – vytvoření horizontální clony proti vzlínající vlhkosti, vytváření dodatečné rubové injektáže nebo dočasnou stabilizaci nesoudržných zemin.
CarboCryl Hv je schválen pro styk s pitnou vodou. Je použitelný při teplotách v rozmezí 5 až 30 °C.


CarboCryl Wv

Velmi rychle utěsňující hydrofilní, flexibilní dvousložkový metakrylátový gel, určený pro utěsňování přítoků vody, clonové injektáže v půdě a rozvolněné hornině a sanaci dilatačních spár (s CarboCrylem Plus). CarboCryl Wv je schválen pro styk s pitnou vodou Použitelný při teplotách mezi 5 a 30 °C.


CarboCryl Plus

Vodní disperze polyakrylátu, která může být použita místo vody k přípravě složky B při zpracování metakrylátových gelů CarboCryl Hv a CarboCryl Wv.
Použití disperze CarboCryl Plus vede ke zvýšení flexibility a přilnavosti gelů k materiálům na silikátové bázi. Rovněž se takto zvýší obsah pevné hmoty gelu, což vede k výraznému snížení smršťování v suchém prostředí; toto je obzvlášť účelné v místech, kde je nutné počítat s vysycháním gelu na kontaktu se vzduchem, například při sanaci dilatačních spár gelem CarboCryl Wv Plus nebo sanaci trhlin gelem CarboCryl Hv Plus.


Hydraulické směsi



Ekoment RT / Ekoment RAPID

Hydraulická prefabrikovaná směs určená pro upínání tyčových ocelových nebo syntetických kotev a pro aplikaci kotevních systémů typu R a typu TITAN. Směs obsahuje speciální cementy, plnivo do maximální velikosti zrna 0,3 mm a speciální plastifikační přísady.
Kotevní směs je jednoduše zpracovatelná, neinklinuje k segregaci, má nízké smrštění a je objemově stálá. Ekoment RT dosahuje v krátkém čase vysokých hodnot pevnosti v tlaku a v tahu za ohybu. Při dodržení doporučeného vodního součinitele (v/c = 0,35) má hotová směs Ekoment RT tixotropní vlastnosti.

Ekoment RAPID je modifikovaná varianta směsi plnící požadavky na rychlejší náběh pevností. Využívá směs portlandského a hlinitanového cementu (< 15%). Ekoment RAPID je využíván především pro upínání kotevních prvků s možností jejich aktivace v krátkém čase. Směs obsahuje kromě základní báze speciální cementy, plnivo o maximální velikosti zrna 0,5 mm a speciální plastifikační přísady.


Jetblend

Prefabrikovaný rychle tuhnoucí přípravek, obsahující speciální cementy a přísady. Je určen ke zpevnění hornin a zemin injektáží, provádění injektovaných a zavrtávaných mikropilot, injektáž kotev a mnoho dalších použití. Hotová směs se vyznačuje rychlým a výrazným nárůstem pevnosti tlaku i v tahu za ohybu v závislosti na čase.




Na začátek stránky